CİLT BAKIMI

 

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için cildinize çok dikkat etmeniz gerekir. Cildimiz tüm dış etkenlere açık ve bizi bu etkenlerden koruyan bir organımızdır.
Bol su içmek, sağlıklı beslenme, çok hareket ve gevşeten istirahatlar, dengeli bir hormon düzeyi, uyku ve ultraviyoleden korunma, güzel bir cilt için temel yapı taşlarıdır.
Ancak sağlıklı bir cildi korumak zordur.Kozmetik ürünler, düzenli aralıklarla yapılan cilt bakımları cildin ihtiyaçlarını karşıladıkları gibi korurlar da...
Kozmetiklerin cilt sağlığında kullanımı 3 temel aşamadan oluşur;

 • Cildin temizlenmesi

 • Cildin nemlendirilmesi

 • Cildin onarım ve bakımı

 • Temizleyiciler; ciltteki kirleri, makyajı ve ciltte olmaması gereken diğer kimyasal kalıntıları temizlerler. Tonikler,exfolyantlar, abraziv scrabl ürünler de bu grubun içinde yer alırlar.
  Nemlendiriciler; cildin ihtiyaç duyduğu nemi karşılarken aynı zamanda cilt için son derece zararlı olan UV ışınlarına karşıda güneşten koruma faktörü (SPF) içerirler.

  Cildin onarımı ve bakımı için gereken ürünler, ciltte düzenleyici ve güzelleştirici etki sağlayan özel bazı maddeler içerir. Bu maddeler kolojen, vitaminler (A-B-C-E vitaminler), doğal bitki extreleri, alfa hidroksiasitler, co enzim q 10, mineraller içerir. Cilt bakımında salon bazında yapılması gereken masaj ve belli aralıklarla uygulanması gereken birtakım teknik aletler vardır. 

   

  Cilt Bakımında Kullandığımız Teknik Aletler;
  *Vapozon-Buhar cihazı
  Cildi masaj öncesi hazırlar, gözenekleri genişletir, temizlemeye hazırlar. Cildin oksijen teneffüs etmesini kolaylaştırır, cildi dezenfekte eder.

  *Hout Frequance-Yüksek Frekans Cihazları
  Ciltte termal etki yaratır. Damarları genişleticidir, yatıştırıcıdır. Mikroplar ve toksinler üzerinde antiseptik etkileri vardır. Cam elektrotlar amaca uygun kullanılır.

  *Cam Emme Kapları
  Cilt üzerinde emici özellik oluşturur. Uygulama bölgesindeki kan sirkülasyonunu ve lenfatik sistemi aktive eder.Aşırı sebum ifrazatını alır.

  *Spreyleme
  Cildi tonifiye eder.Cilt fonksiyonlarını stimüle eder, konjesyonu arttırır.

  *Frimator
  Epidermisin ölü hücrelerden temizlenmesinde kullanılır.Yapılacak bakımlarda çeşitli maddelerin cilt altına nüfus etmesini, emilimini kolaylaştırır.

  *Mikro Galvanik İyontoforez
  İyonize özellik taşıyan belli ürünleri cilt altına nüfus ettirmede kullanılır.

  *Galvanizasyon Tekniği
  Ciltte hiperemik etki oluşturur. Kan sirkülasyonu artar. Uygulama bölgesi stimüle olur. Dokulara oksijen ve besleyici madde taşınır. Metabolizmadaki artık maddelerin atılımı hızlanır. Kas tonüsünü artırır. Dehidrate ciltlerde yaşlanma problemlerinde etkilidir.

  *Pasif Egzersiz Cihazı
  Kasları kontraktiv eder,hareket yeteneğini arttırır. Kas tonüsünü arttırır. Kas gevşemesi olduğunda en aktif tedavi edici bakımdır.